Counter-Strike 2 już latem

Counter-Strike 2 ma być największym skokiem technologicznym w historii serii, umożliwiając rozwój nowych funkcji i aktualizacji na kolejne lata.

 

Wszystkie nowe funkcje gry zostaną ujawnione podczas oficjalnej premiery latem. Counter-Strike 2 będzie darmowym dodatkiem do CS:GO. Gracze zabiorą ze sobą cały swój ekwipunek z CS:GO do Counter-Strike 2. Nie tylko zachowają wszystkie zgromadzone przedmioty ale każdy z nich będzie prezentował się atrakcyjniej dzięki oświetleniu i materiałom silnika Source 2.
Wszystkie standardowe bronie otrzymają ulepszone modele w wysokiej rozdzielczości, na czym skorzystają niektóre wykończenia broni.

Efekty wizualne i grafika

Zaktualizowano wszystkie efekty wizualne w Counter-Strike 2. Dzięki oświetleniu i systemom cząsteczkowym na silniku Source 2 powstał zupełnie nowy wygląd i zachowanie wody, eksplozji, ognia, dymu, płomieni wylotowych, smug pocisków, efektów trafień i nie tylko.
Przerobiono najistotniejsze efekty wizualne rozgrywki w Counter-Strike 2 z myślą o czytelności. Trafienia pocisków będą widoczne z daleka, a rozbryzgi krwi po trafieniach rozchodzące się w danym kierunku dają więcej użytecznych informacji graczom. Gracze doświadczą zupełnie nowych eksplozji, ognia, światła bijącego z ładunków C4 i nie tylko. Dzięki silnikowi Source 2  efekty otoczenia w Counter-Strike 2 będą wierniej odwzorowywać rzeczywistość i spójność w grze.
Na mapach ulepszono oświetlenie i widoczność postaci. Niektóre zostały w pełni przebudowane od podstaw z użyciem wszystkich nowych narzędzi i funkcji renderowania silnika Source 2, część jednak pozostawiono bez zmian ulepszając jedynie oświetlenie.
 

Częstotliwość aktualizacji serwera (tzw. tick rate) nie będzie mieć już znaczenia podczas gry.

Do tej pory serwer sprawdzał stan świata gry w odrębnych odstępach czasowych, czyli „tyknięciach” zegara serwera. Aktualizacje zajmujące mniej niż jedno takie tyknięcie są sercem Counter-Strike 2 i dzięki tej architekturze serwery będą znać dokładny moment rozpoczęcia ruchu, wystrzału z broni czy też rzutu granatem.Dzięki temu, niezależnie od częstotliwości aktualizacji, wasze poruszanie się i strzelanie będzie równie płynne, a wasze granaty będą zawsze lądować w ten sam sposób.

Narzędzia i funkcje renderowania silnika Source 2 zostaną również udostępnione moderom, by mogli w łatwiejszy sposób kompilować mapy i tworzyć nowe ich wersje w niedalekiej przyszłości.

Nowe doznania dźwiękowe

Dźwięk w Counter-Strike 2 został poddany ponownej produkcji, by lepiej odzwierciedlał środowisko fizyczne, był bardziej wyrazisty i wyrażał więcej aspektów gry. Został również na nowo zbalansowany, by zapewnić graczom lepsze doznania słuchowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *