HLSW – Game Server Browser

1. Co to jest HLSW? 

HLSW to oprogramowanie, które umożliwia graczom na całym świecie lokalizowanie serwerów gier, jak również umożliwia administratorom łatwy sposób na zarządzanie ich serwerami.

HLSW to akronim pochodzący od wyrażenia „Half-Life Serverwatch”, ponieważ w pierwszej wersji program umożliwiał wyszukiwanie serwerów tylko dla gry Half-Life. Obecnie liczba obsługiwanych gier, i modyfikacji wynosi około 220 i zawiera takie tytuły jak na przykład: Alien vs. Predator 2, Battlefield, Call of Duty, Counter Strike, Counter Strike: Source, Jedi Knight, Neverwinter Nights, Day of Defeat Quake, Rune, Star Wars, Wolfenstein, Insurgency, Day of Infamy, Killing Floor, Killing Floor 2, Sniper Elite, Sniper Elite 2, Sniper Elite 3, Sniper elite 4, Squad i wiele innych.

HLSW oferuje swoim użytkownikom automatyczne wyszukiwanie i filtrowanie serwerów w czasie rzeczywistym. Tym samym gracze, jak również administratorzy uzyskują bieżące informacje dotyczące stanu serwera na przykład: liczbę uczestników, mapy, ping. Mamy również możliwość błyskawicznej komunikacji z przyjaciółmi znajdującymi się na liście znajomych. Ponadto możemy śledzić osoby z naszej listy znajomych, w łatwy sposób uzyskując informacje w jakie gry, i na jakich serwerach grają.

Nie tylko gracze, ale także administratorzy serwerów mają zaawansowane narzędzie do zarządzania i administrowania serwerami, które z HLSW jest szczególnie łatwe. Oprogramowanie umożliwia za pomocą RCON (remote control) korzystanie ze wszystkich funkcji serwera gry. Połączenie z serwerem za pomocą klienta gry nie jest niezbędne. Pełną kontrolę sprawujemy za pomocą programu z poziomu pulpitu.

HLSW jest obecnie dostępny dla systemu Windows (pod linuxem działa przez wine) i jest dostępny w następujących językach: niemiecki, angielski, chiński, czeski, duński, hiszpański, fiński, francuski, węgierski, holenderski, norweski, polski, portugalski, rosyjski, słowacki, szwedzki, turecki.

Główne zalety HLSW:- Możliwość sprawdzania szczegółów, oraz administrowania serwerem bez potrzeby wchodzenia na niego.
– Sprawdzanie podstawowych informacji o graczach takich jak: nick, czas gry na serwerze, fragi, ping.
– Możliwość szybkiego i dokładnego sprawdzenia pingu serwera, aktualnie granej mapy, czasu pozostałego do końca mapy, aktualnych ustawień na serwerze.
– Możliwość przypisywania własnych nicków oraz kolorów graczom.
– Tworzenie list znajomych.
– Możliwość przeglądanie profili graczy.
– Możliwość korzystanie z HLSW jako managera serwerów do szybkiego łączenia się z nimi.
– Po wpisaniu hasła RCON naszego serwera otrzymujemy możliwość zdalnego adminowania: możliwość zdalnego dostępu do konsoli naszego serwera, czytanie rozmów oraz rozmawianie z graczami będącymi aktualnie na serwerze, dawanie i zdejmowanie banów, możliwość zmiany mapy.

2. Jak działa HLSW? 

Podstawowy tryb pracy pokazuje nam to samo, co wiele różnych podobnych programów albo statusów serwera poprzez WWW. Widzimy więc nazwę, mod, zabezpieczenia hasłem, itp. oraz listę graczy z ich wynikami i czasem grania. Jest to rola czysto informacyjna, wystarczająca dla zwykłego gracza, chcącego rozpoznać teren przed grą 😀

Większość komend ukrywa się pod prawym klawiszem myszy – takie jak kick i ban dla gracza :D. Oczywiście możemy też modyfikować wiele innych parametrów – zmiennych – i ustawiać na przykład specyfikacje zgodne z ligami ESL czy ClanBase. Istnieje także możliwość zmiany map, a także wiele innych różnych rzeczy, dzięki zainstalowanym dodatkom.

Dla osób ciekawskich jest podgląd logów generowanych przez serwer – dość użyteczne jeśli chcemy dokładnie sprawdzić co się dzieje na naszej maszynie.

HLSW ma możliwość współpracy z mIRC’em – dość powszechnie stosowanym na Windows kliencie IRC. Można m.in. zdalnie ustawić automatyczny status away, czy zmienić nick, jeśli podłączymy się do jakiegoś serwera by zagrać. Istnieje też możliwość wykorzystania sprzężenia HLSW + mIRC jako Scorebota na kanale meczowym (scorebot podaje kto kogo zabił i jaki jest obecny wynik meczu na serwerze).

Po zainstalowaniu programu uruchamiamy go – widzimy pusty arkusz, podzielony na kilka stref. U góry znajdują się kolumny Lista serwerów i adres IP / port. W pierwszym możemy wybrać jedną z utworzonych list, w drugiej ręcznie wpisać adres IP serwera i portu lub wybrać tę, która została już wprowadzona.

1. – Lista serwerów. Główne okno listy zawiera wpisane serwery z wybranej listy, tryb, mapę, liczbę graczy oraz aktualny i średni ping do tego serwera. Informacje są aktualizowane tylko dla aktualnie wybranego serwera, ale jeśli przejdziesz do ustawień-ustawień-różne i zaznacz opcję „Automatycznie aktualizuj wszystkie serwery na liście serwerów, jeśli są widoczne”, wtedy wszystkie określone informacje będą aktualizowane dla wszystkich widocznych serwerów w bieżącej liście (odradzam bo program zacznie lagować). Ponadto serwery mają swój własny numer sekwencyjny – identyfikator, według którego serwery są sortowane na liście, ten identyfikator można ustawić ręcznie – ppm według serwera – zmień ID. Aby przejść do serwera, możesz wybrać połączenie po ppm na nim lub kliknij przycisk z trójkątem – pierwszy w górnym rzędzie.

2. – Lista znajomych. Spowoduje to wyświetlenie wykresu ping, podobnie jak opóźnienie w kodzie, wyświetla również różne informacje o serwerze, w tym datę ostatniego połączenia z tym serwerem.

3. – Lista graczy. Lista graczy na wybranym serwerze, a także liczba fragów i pingów dla każdego z nich. Po wprowadzeniu frazy i po wprowadzeniu komendy / statusu, pokaże ona rangę i QPort graczy. Ponadto, po wprowadzeniu frazy, klikając na ppm dla dowolnego z graczy, możesz go wykopać, skopiować pseudonim, listę pseudonimów i tak dalej.

4. – Lista reguł. Najbardziej kompletne informacje o bieżących ustawieniach serwera – tryb, mapa, wersja, antilag, właściciel, znajomi itp. Właściciel  może zmienić dowolną wartość po prostu klikając na lpm – wartość zmiany. Tj. Możesz tu zmienić liczbę slotów, wartość funkcji antilag itp.

5. – Sekcja Rcon. Jest to kolumna do wprowadzania hasła Rcon, jeśli Rcon jest wpisany niepoprawnie – obok etykiety status pojawi się „zły rcon” , jeśli wprowadzimy poprawnie Rcon – zapali zielone „OK”, a z lewej strony serwera na liście serwerów pojawi żółta gwiazda. Jeśli wybierzesz zapisz, Rcon zostanie zapisany.
Aby zacząć korzystać z HLSW w naszej ulubionej grze, musisz podać jej ścieżkę w ustawieniach opcji – ustawienia – gry. Następnie możesz zacząć wchodzić na serwer i łączyć się.

 

https://youtu.be/NljFb_odrPQ

3. Instalacja:

  1. Pobierz program stąd – http://server.prsclan.pl/app/games_config/HLSW-Fixes-master.zip
  2. Rozpakuj archiwum
  3. Zainstaluj HLSW 1.4.0.5
  4. Skopiuj zawartość katalogu hlsw do swojego katalogu HLSW.   np: C: \ Program Files (x86) \ HLSW
  5. Poustawiaj sobie moduły wg. zdjęć niżej

6. Zaimportuj listę serwerów do programu HLSW  (lista serwerów -> importuj -> SSLF) tak jak na poniższym zdjęciu. Plik jest spakowany więc najpierw go rozpakuj.

 

7.Wyłącz automatyczne odświeżanie informacji o wszystkich serwerach ( ustawienia -> różne) zgodnie ze zdjęciem

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *