Insurgency Sandstorm zmienia kierunek i wkracza w etap kolejnych testów.

Insurgency Sandstorm kontynuacja FPS-u Insurgency z 2014 roku której wydanie zaplanowano na rok 2018 wkroczyła własnie w etap testów alfa.

W dniu dzisiejszym NWI wydało komunikat w którym zaprasza ograniczoną liczbę graczy do programu zamkniętych testów wersji alfa. NWI zmienia także głównego dyrektora projektu Insurgency Sandstorm którym został Michael Tsarouhas znany wcześniej ze streamu Insurgency i Day of Infamy. Wraz ze zmianą kierownictwa projektu zmieniają się również priorytety gry – nacisk na linię fabularną i tryb pojedynczego gracza stracił pierwszeństwo na rzecz trybów kooperacji i multiplayer. Zmiana prawdopodobnie nastąpiła w wyniku opinii społeczności graczy którzy od dłuższego czasu jasno dawali do zrozumienia że zwrot gry w kierunku single player i trybu fabularnego nie jest tym czego społeczność oczekuje od Insurgency Sandstorm.

Przejdźmy jednak do informacji o samym  Sandstormie które zostały własnie podane. Przede wszystkim tryb fabularny zostanie wprowadzony później a gra nie będzie się skupiać na jednym teatrze działań. Na początku Sandstorm zostanie wydana w wersji na Windows, PS4 i XBOX One. Wersja dla MAC i Linux przewidziana jest w późniejszym terminie. Planowane tryby gry w momencie wydania są następujące: Push, Firefight i Capture the Base for Versus, a także Checkpoint, Operation i Outpost (dla kooperacji). Push i Firefight będą bardzo podobne do tych z Insurgency i nie będą miały pojazdów ponieważ NWI ma nadzieję zachować rozgrywkę ze starych trybów gry znanych z Insurgency. Capture the Base będzie bardziej otwartym trybem, który został zbudowany z myślą o wprowadzeniu do rozgrywki pojazdów i śmigłowców. Firefight będzie również wyposażony w oddzielny zestaw reguł Competitive 5v5 z osobnym systemem rang i doborem graczy. Checkpoint i Outpost będą również podobne do Insurgency (choć Outpost zostanie nieco zmodyfikowany), ale Operation zaoferuje zupełnie nowy rodzaj starcia. W odpowiednim czasie zostanie podane więcej informacji na ten temat.

Oczywiście po wydaniu gry NWI planuje wprowadzić dodatkowe tryby jednak na początku cała uwaga będzie skierowana na to co gracze znają i cenią w starym Insurgency. Wsparcie ogniowe znane z Day of Infamy pojawi się także w Insurgency Sandstorm choć z pewnymi modyfikacjami.Ponadto w grze pojawi się sporo nowego sprzętu, takiego jak helikoptery wojskowe, ataki gazowe, a nawet drony, wspomniano też o systemie „Informacji o amunicji” w prawym dolnym rogu ekranu którego niektórym brakowało w Insurgency.

Na zakończenie zaprezentowano kilka nowych screenów z gry które możecie obejrzeć poniżej.

 

 

Niedługo pojawi się zamknięta Alpha w wersji na Windows, a rejestracja jest już dostępna TUTAJ. Nie podano dokładnej daty ale podano termin „niedługo”, więc wszyscy chętni powinni wypełnić formularz i mieć „oczy szeroko otwarte”. Zakładano wcześniej że gra zostanie wydana do końca 2017 roku, ale NWI daje sobie odrobinę dodatkowego czasu, by upewnić się, że wszystko jest dograne i gotowe.Pod koniec zeszłego roku odbyły się  już ograniczone testy „Pre-Alpha” z niektórymi członkami społeczności z dobrym skutkiem. Zamknięte testy Alpha będą kolejnym etapem rozwoju, w którym wybranych zostanie większa liczbę graczy, którzy będą mogli pomóc testować grę i wyrażać na bieżąco swoje opinie.

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *