Rising Storm 2 Vietnam pierwsze wrażenia

Rising Storm 2: Vietnam to kolejna gra od Tripwire Interactive, znanego z popularnego tytułu  Killing Floor 2.

Gra jest kontynuacją Rising Storm (Red Orchestra 2) z 2013 roku. Rising Storm 2: Vietnam to shooter na mapach mieszczących do 64 graczy, który przenosi nas do Wietnamu.Gracze wcielają się w żołnierzy armii USA (regularna armia i marines) oraz Wietnamu (NVA i Wietkong).Podstawy rozgrywki w Rising Storm 2 Vietnam pozostały takie same, jak w poprzedniej części, co oznacza, że mamy do czynienia z realistycznym FPS-em.

Jednak ze względu na zmianę czasu i miejsca akcji, zmieniły nieco realia. Podobnie jak w pierwszej części Rising Storm, mamy do czynienia z nierównomiernym rozkładem sił.Wojska amerykańskie dysponują śmigłowcami szturmowymi, a oddziały Wietkongu mogą zastawiać pułapki, ukrywać się przed zwiadem czy szybciej poruszać.

Gracze mogą tworzyć własne jednostki (dając im swoją nazwę), a dowódcy dysponują dodatkowymi uprawnieniami – możliwość przywoływania ostrzału artylerii, a także opcjami administracyjnymi: blokowaniem i usuwaniem innych graczy z zespołu, zapraszaniem nowych.

Wszyscy członkowie oddziału nagradzani są za swoje starania  ? nie tylko samo zwalczanie przeciwników, ale też pomaganie swoim kolegom. Po zakończeniu potyczki ukazywane są tabele z wynikami, w tym także ta pokazująca ranking członków oddziału ? awans na wyższy poziom odblokowuje elementy do zmiany wyglądu naszej postaci.

Rising Storm 2, tak jak Squad, opiera się na systemie oddziałów i trafienie na zgrany zespół, w którym używa się mikrofonu, stanowi kluczowy element rozgrywki.Bieganie samemu, zupełnie mija się z celem ? najlepsze momenty gry, klimat, przejmowanie i obrona punktów znajdziemy w zgranym zespole.

Jest także akcent typowo klanowy który przypadł mi do gustu w RS2 Vietnam , jest to tryb gry skirmich ( 3 punkty kontrolne i drużyny po 8 graczy ) łudząco podobna rozgrywka do  insurgency w trybie firefight.

Idąc za ciosem miło mi poinformować że w dniu dzisiejszym przetestowaliśmy pierwszy polski serwer RS2 Vietnam uruchomiony przez Polish Rebel Squad na który zapraszamy wszystkich chętnych – szczegóły w zakładce serwery.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *