To już rok…

Dokładnie rok temu, 28 listopada 2016 roku, powstał Polish Rebel Squad

 

A było to tak..

Jigsaw razem z Welsatisem i Jack-iem Daniels-em założył sekcje Insurgency w klanie Polish Legion Gamers. Grali codziennie o 20 wspólnie bawiąc się na TS, zapraszając kolejne osoby do dołączenia. Tak oto grupa się rozrosła. Wszyscy, prędzej czy później, składali podanie do PLG – jako kandydaci musieli  pisać test ze znajomości regulaminu co przysparzało niektórym wiele problemów a czasem dochodziło do tego że Jigsaw je za nich pisał. Samo przyjęcie kandydatów było problematyczne i wymagało poparcia wielu wpływowych członków klanu którzy albo nie znali kandydatów albo przeszkadzały im cechy związane z chętnymi, takie jak wiek czy gry, w które grali.

   Spędziliśmy razem wiele wspaniałych chwil, przegraliśmy tyle meczy, osiągnęliśmy tak dużo, ale chcieliśmy jeszcze więcej, zdecydowaliśmy się przedstawić liderowi klanu pomysł aby nasza, w tym czasie największa w klanie, sekcja dostała trochę więcej wolności. Chodziło nam głównie o: zmiany zasad rekrutacji do naszej sekcji (usunięcie testu i zlikwidowanie głosowań ogólnoklanowych) a także wprowadzenie odpowiedzialności bezpośrednio przed liderem, bez ingerencji wyższych rangą członków klanu.
Niestety nasz pomysł został kategorycznie odrzucony, wtedy Jigsaw stworzył nowy klan – PRS – do którego dołączyła większość członków sekcji Insurgency z PLG. Niestety kilka osób było związanych ze starym klanem bardzo mocno, często znali innych jego członków z reala, byli tam lata, a przy tym nie byli szczególnie zainteresowani naszą grupą i musieliśmy się z nimi pożegnać. Od samego początku zaczęliśmy wspólnymi siłami pracować nad stroną, grupą Steam i serwerami gier. Janco, Jigsaw i Commendante pracowali w pocie czoła nad stroną klanową, Martin pisał o wszystkim co się dzieje żeby dostarczyć członkom jak najlepsze teksty na stronie, a Lalik pracował nad serwerami gier.

I tak powstał Polish Rebel Squad…

   W pierwszym miesiącu istnienia klanu mieliśmy już stronę klanową z forum, własny serwer TS3 na 32 sloty, pierwsze serwery gier Insurgency oraz Killing Floor 2. Martin wkrótce przedstawił propozycję pierwszego regulaminu klanowego oraz zasad rekrutacji które zostały zaakceptowane przez klan w wyniku głosowania.

Niestety mieliśmy później trochę problemów, odłączyło się od nas kilku członków. Założyli oni własną grupę – IRIS. Wkrótce razem z nimi odszedł też Lalik – dotychczasowy administrator serwerów gier.

   Po długich staraniach klan otrzymał w końcu licencję na TS z możliwością przyjęcia 500 połączeń jednocześnie. Powstawały też nowe serwery gier którymi po odejściu Lalika zaczął opiekować się Vinchit. Przeprowadziliśmy się również na nowy serwer VPS, który dzięki dobrowolnym składkom zdołaliśmy opłacić na cały rok z góry.

Jakiś czas później opuścił nas Martin – ówczesny vice-lider – jak sam napisał, nie podobało mu się dokąd zmierza klan. Mimo to PRS ciągle się rozwijał, dołączały do nas nowe osoby a w życie wchodziły coraz to nowsze projekty. Jigsaw wraz z Commendante zaczęli pracę nad nową stroną na której właśnie czytacie ten tekst. Powstało nowe logo a wraz z nim pierwsze gadżety. Stworzyliśmy stronę  polskiej społeczności Day of Infamy. Zaczęliśmy również wspierać finansowo stronę insurgency.pl.

Niestety 2 miesiące temu opuścił nas też Vinchit – również założył własny klan – a jego miejsce zajął Duk.

 

Cała opisana historia doprowadziła nas do dnia dzisiejszego – 28 listopada 2017 roku – kiedy to mamy 31 członków, 317 ludzi w naszej grupie na Steam, 27 serwerów do takich gier jak KF2 czy Insurgency. Codziennie wieczorem gramy wspólnie bawiąc się na naszym Team Speaku miło spędzając czas.

To wszystko dzięki Wam, razem tworzymy niesamowitą społeczność, w której każdy może poczuć się jak u siebie!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *