Temat: Początki w ASG „Następny krok. Okiem zaawansowanego amatora”

Po zakupieniu pierwszej repliki udajecie się na strzelanke, sprawdzić jak sobie radzi w boju.
Wchodzicie na Arene i się bawicie, zabawa trwa na całęgo ustrzeliliście paru chłopów, ale….
Czasem zdarza się że trafiacie na lepszego strzelca z lepszą repliką i zastanawiacie się jaki on ma dobry zasięg i skupienie.

Taka pierwsza myśl i następne pytania.
Co moge ulepszyć w mojej nowej replice?

Wielu graczy narzuci wam pierwszą myśl (Ja byłem w tym gronie póki troche nie popraktykowałem i zrozumiałem w większej części o co tak naprawde chodzi), dużo ludzi na początku wkłada troche mocniejszą sprężynę niż jest w stockowej wersji repliki, owszem to poprawi osiągi, ale jakim kosztem? Czasem da to dobry efekt, czasem kulka poleci dalej ale nie będzie miała dobrego skupienia, ktoś poleci cieższą amunicje i będzie lepiej, a czasem zestaw stockowy nie wytrzyma więcej niż 1000-1500 kulek i coś się wyeksploatuje, wtedy najczęściej pierwszy raz wkładamy lepsze części przy pomocy serwisu Replik który wcale nie jest tanii.

Więc co na początku?

Na początku bez ingerencji w gearbox, który i tak potrzebuje serwisu to jest podkładkowania, smarowania oraz doszczelnienia układu (ale to dla nowego wyższa szkoła jazdy), więc na początek co łatwo można zrobić samemu bez ingerencji w Gearbox to, wymiana gumki hop up oraz dystansera w komorze, a nawet zakupić jakąś konkretną komore hop up zrobionej na CNC. Dobrej jakości gumki hop up są troche droższe od standardowych, ale lepiej dopasować coś co daje widoczny efekt niż nie zauważyć go wogóle, tak samo precyzyjna komora hop up to troche większy wydatek, ale zakupujesz raz i używasz cały czas.

Druga rzecz to dobranie odpowiedniej lufy precyzyjnej, najlepiej przy rozebranym górnym korpusie wraz z zamontowanym frontem, sprawdzić i porównać z zdjęć, jaki mniej więcej posiada się Cylinder (Typ 0-4) różni producenci podają różne wartości zmienne, Cylinder Typu 0 generuje pełną objętośćią wewnętrzną powietrze, a Cylinder typu 4 najmniej, każdy typ cylindru ma odpowiednik w długości lufy.
Typ 0 >450mm
Typ 1 400-450mm
Typ 2 300-400mm
Typ 3 200-300mm
Typ 4 <200mm

To są zbliżone wartości, cały osprzęt dobiera się dosłownie pod względem każdego szczegółu, w zależności jaką ciężką amunicją chcemy strzelać i ile chcemy wygenerować mocy tyle powietrza nam musi wygenerować broń by dało rade odpowiednio wystrzelić kulke na odpowiedni dystans.
Trzeba też pamiętać o tym że jak się włoży dłuższą lufę to musimy zakupić tłumik który zakryje wystającą część lufy. W niektórych przypadkach włożenie dłuższej lufy może nam dać nawet do 50fps więcej (przy odpowiednim dopasowaniu do pozostałych części)

Uszczelnianie układu pneumatycznego oraz podkładkowanie zębatek.

Ta opcja jest lepszą opcją niż sama wymiana komory, lufy i gumki. Lecz jest kosztowna jeśli nie potrafimy tego zrobić sami. Serwis ma swoją cenę, a nieodpowiednie użytkowanie repliki skraca jej żywotność. By uszczelnić układ czasem wystarczy rozebrać, odpowiednio poskładać, użyć odpowiednich smarów i wtedy szczelność ukłądu się poprawia.
Lecz do perfekcyjnej szczelności (tzw w ASG strzykawka) potrzebne są odpowiednie materiały,
Jak nowa Głowica tłoka, głowica Cylindra, uszczelniana dysza etc. Nie zawsze są potrzebne wszystkie te elementy ponieważ stockowe też czasem są dobrze dobrane.
Przy odpowiednio uszczelnionym układzie, replika potrafi generować na tej samej sprężynie o wiele wiecej mocy niż wcześniej, w połączeniu z wymianą gumki oraz lufy, robi się naprawdę wielka przyjemność strzelania z takiej repliki ASG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *